Anasayfa / Genel / Kendin Yapmalısın / Post-it ile Pixel Art Poster Nasıl Yapılır ?

Post-it ile Pixel Art Poster Nasıl Yapılır ?

[AdsenseBanner2]

Öncelikle “Pixel” nedir ? Pixel basitçe bilgisayarınızın monitöründen anlatmak gerekirse monitörünüz üzerindeki en küçük görüntü birimi. Ekrana iyice yaklaştığınız da gördüğünüz noktalar var ya işte onlar pixeller.

Peki “Pixel Art” Nedir ? Pixel Art ise bir resmi nokta nokta her seferin de birer pixel büyüklüğünde olmak üzere çizme sanatının adı. Aslında biraz deli işi nokta nokta resim çizmek. Bizim kullanacağımız teknik olan Pixel Art ile yapabilecekleriniz tamamen sizin hayal gücünüze bağlı ve koca bir resime göre çok daha kolay.

peacewall1

İhtiyacınız olan malzemeler :

1- Bolca Post-it
2- Bolca Sabır
3- Yedek Sabır Taşı (Çok büyük bir şey yapmaya kalkışırsanız muhtemelen sizinki çatlayacaktır)

 

 

1- Öncelikle yapcağımız model için interneten bir arama yapıyoruz. Google görsellerde “Post it art template” olarak arama yapabilirsiniz veya çevrimiçi olarak size şablon hazırlatacak internet siteleride mevcut yine aynı anahtar kelimelerle google da arama yaparsanız güzel siteler bulabilirsiniz. Aşağıda “Kaptan Amerika” ve “Demir Adam” örneklerini görebilirsiniz.

1

 

2- Karşımıza hepsi birbirinden güzel görseller çıkacaktır. Ben basit olması adına “Mario” seçtim.

mario

[AdsenseBanner] 3- Modelimize karar verdikten sonra karar verdiğimiz desendeki renkleri kendi elimizde olan renklerle eşleştirmemiz gerekiyor. Benim elimde turuncu, yeşil,sarı ve pembe renkte post it var o yüzden painti açıp şablonumu aşağıdaki gibi “kova aracı” ile boyadım. Kıyafeti yeşil olduktan sonra mario değilde luigi desek daha iyi olacak sanırım.

mario2

 

4- Duvarda şöyle güzelce bir yer belirledikten sonra postitleri yapıştırmaya başlayabiliriz.

****DİKKAT : Post itleri ön yüzeyinden(yapışkansız yüzey) ayırırsanız içeri doğru bir kıvrım oluşacaktır ve duvara yapıştırdığınızda postitlerin ucu kalkacaktır.****

Bu olayın önüne geçmek için postitlerinizi arka yüzeyinden ayırın böylelikle kıvrım dış doğru olacak ve duvara yapıştırdığınızda çok düzgün duracaktır.

 

5- Positleri yapıştırmayı bitirdiğinizde aynen bu şekilde mükemmel bir görüntü karşınıza çıkacak.

mario3

 

 

İlginizi çekebilecekler

Kolay mangal yakma kayası nasıl yapılır ?

[AdsenseBanner2] Hepimiz evimize illaki bir defa olsun yumurta almışızdır peki bu yumurtaların karton kutuları ile …

Evde sağlıklı bulaşık makinesi tableti nasıl yapılır ?

[AdsenseBanner2] “İçine ne koydukları belli değil” herkesin en azından bir kere kurduğu bir cümledir.  Peki …